Un job cautat la Reinvent: contabil

Salutam cititorii blogului nostru!

Ieri am postat un anunt pentru o pozitie importanta, iar astazi revenim cu un anunt pentru o alta pozitie. Este vorba de postul de contabil.

Responsabilitati

– tine evidenta contabila generala conform legislatiei in vigoare;
– inregistreaza documente in programe specifice departamentului contabil;
– intocmeste balanta de verificare lunara, situatia lunara a veniturilor si cheltuielilor,
bilantul contabil anual, precum si alte situatii financiar-contabile
– raspunde de corectitudinea si legalitatea inregistrarilor in contabilitate, depunerea
declaratiilor si a rapoartelor, in termenul prevazut de catre autoritati;
– participa la inchideri si raportari lunare, trimestriale, semestriale, anuale;
– se informeaza in mod constant cu privire la modificarea legislatiei in vigoare pentru domeniul financiar- contabil.

Cerinte:
– Vechime: minim 3 ani;
– Cunostinte de Limba Engleza;
– Cunostinte de fiscalitate si contabilitate la nivel avansat;
– Cunostinte operare PC;
– Rezistenta la stres;
– Disponibilitate pentru program prelungit;
– Cunostinte de operare Charisma – reprezinta un avantaj.

Raporteaza direct catre Contabilul Sef.
Se incheie contract de munca pe perioada nedeterminata cu posibilitatea promovarii in cadrului companiei.

Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima seriozitate si confidentialitate. Doar candidatii eligibili vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.

Daca esti doritor, trimite un CV pe adresa:  hr(at)reinventconsulting(punct)ro.

Da share la acest articol!

Pe aceeasi tema